Dział Rozwoju EMC ASTAT

Z racji wieloletniego doświadczenia w dziedzinie kompatybilności elektromagnetycznej oraz posiadanych zasobów i know-how firma Astat zdecydowała się pójść krok dalej niż konkurencja i zacząć tworzyć własne rozwiązania. Tak narodził się dział rozwoju, którego celem jest wdrażanie nowych produktów oraz technologii ich produkcji.
Dział rozwoju firmy Astat przez ostatnie lata może się pochwalić osiągnięciami:
  • Jako pierwsi w Polsce i ciągle jedni z nielicznych, mamy opracowaną technologię produkcji i pomiarów paneli wentylacyjnych szczelnych elektromagnetycznie.
  • Jako pierwsza firma w Polsce opracowaliśmy technologię cięcia różnego rodzaju uszczelek elektromagnetycznych na wymiar u nas w firmie, oferując w ten sposób niższe ceny i krótsze terminy niż konkurencja.
  • Opracowaliśmy własną technologię produkcji klatek Faradaya, przede wszystkim do celów ochrony informacji niejawnych oraz pomiarów RF.
  • Opracowaliśmy własną technologię usługowego malowania farbami przewodzącymi z uwzględnieniem procesu przygotowania, maskowania, czyszczenia i pomiarów końcowych. Uzyskujemy bardzo powtarzalne i równomierne rozłożenie farby, co przekłada się na wysoką skuteczność ekranowania.
  • Opracowaliśmy własną, modułową koncepcję budowy stołów testowych i adapterów do testowania wiązek kablowych. Modułowa koncepcja stołu ułatwia relatywnie łatwe i tanie przezbrojenie produkcji na inny typ wiązki.
  • Zaprojektowaliśmy, wykonaliśmy i uruchomiliśmy własnymi zasobami maszynę do wycinania w locie za pomocą 300 W lasera różnego typu taśm i uszczelek EMC – unikalna technologia w kraju.
  • Zaprojektowaliśmy własną technologię budowy komór GTEM. Komory nie ustępują parametrami konkurencji, a przy tym cechują się atrakcyjna ceną. Pierwsze komory GTEM już pracują u klientów.
  • Opracowaliśmy i wdrożyliśmy własną metodę pomiaru SE na poczet kontroli jakości produkowanych przez na elementów ekranujących oraz do dalszych prac rozwojowych. Stworzone w tym celu dedykowane środowisko ekranowane pozwala nam na pomiary zarówno mało jak i wielko gabarytowych próbek (jak np. kompletne drzwi ekranowane).
W planach mamy jeszcze więcej pomysłów o których będziemy informować poprzez newsletter – zachęcamy do zapisania się. Astat, jest również kooperantem przy wielu projektach związanych z uczelniami wyższymi i instytutami.